sleep-no-more

Orgaanilisest puuvillast GOTS sertifikaadiga beebi- ja lasteriiete bränd Inglismaalt.

Mis on orgaaniline puuvill?

Orgaanilise puuvilla kasvatamisel ei kasutata keskkonnakahjulikke taimekaitse- ja kahjuritõrjevahendeid ega väetisi. Mahedalt kasvatatud puuvilla õisi korjatakse käsitsi, mis kindlustab, et puuvilla kiud ei ole kahjustunud. Orgaaniline puuvill on pehmem, hüpoallergiline ning on vastupidavam. Kõik SLEEP-NO-MORE tooted on valmistatud orgaanilisest puuvillast, mis on kasvatatud ainult orgaanilist väetist kasutades.

Print tekstiilil

SLEEP-NO-MORE toodetel kasutatakse keskkonnasõbralikku reaktiivset trükitinti pigmenttindi asemel. Reaktiivne tint püsib kangal paremini kui pigmenttint ning jääb kangale pehmem. SLEEP-NO-MORE toodetes kasutatud reaktiivne tint ei ole toksiline ning on formaldehüüdi ja AZO vaba.

Mis on GOTS sertifikaat?

The Global Organic Textile Standard ehk GOTS on maailma juhtiv orgaanilise tekstiili töötlemise standard, mis hõlmab kontrollis nii ökoloogilisi kui sotsiaalseid kriteeriume kogu tekstiili tarneahelas. GOTS on erinevate kasutusel olnud sertifikaatide ühtlustamise tulemus, mille töötas välja Globaalse Tekstiili Standardi töörühm ja sellele on õla alla pannud Organic Trade Association, Soil Association, International Association Natural Textile Industry (IVN) ja Japan Organic Cotton Association (JOCA). GOTS eesmärk on võimaldada orgaaniliste tekstiiltoodete tootjatel eksportida oma orgaanilisi kangaid ja rõivaid, kasutades ühte, rahvusvaheliselt aktsepteeritud sümbolit.